Czy puchnięcie palca wskazującego może być spowodowane nieprawidłowym podnoszeniem ciężarów podczas ćwiczeń na siłowni?

Witam, mniej więcej co dwa tygodnie w zależności od aktywności fizycznej puchnie mi lekko palec wskazujący lewej ręki, czuje lekki opór i opuchlizne oraz lekki ból w palcu podczas zginania, oraz nacisku. Czy może być to jakiś uraz wywołany nieprawidłowym podnoszeniem ciężarów podczas ćwiczeń na siłowni? Czy coś innego?

Lek. Michał Lenard

Opuchlizna może być wywoływana urazem, być może warto wykonać zdjęcie RTG tego palca, aby sprawdzić, czy struktury kostne nie są uszkodzone. Pozdrawiam!