Czy Pulnicort może być przyczyną spowolnionego wzrostu u dziecka?

Witam, Mój syn skonczył 4 lata, Zauwazyłam,że ubrania z zeszłego roku sa dobre i teraz. Wydaje mi sie ,że nic nie przybyło mu centymetrów ww wzroście. Przez ten rok przyjmował 2 razy w ciagu roku Pulnicort lek do inhalacji. Czy moze to byc przyczyną spowolnionego wzrostu u dziecka? Teraz jak zaczał chodzić do przedszkola widzę,że jest najmniejszy w grupie, on siega dzieciom do ramion wiec są od niego o ponad głowe wyższe. Ja mam 156cm a mąz 180cm, czy to normalne zeby syn tak powli rósł?

taka dawka pulmikortu mu nie zaszkodziła, może być mały po pani, . W książeczce zdrowia dziecka są siatki centylowe gdzie może pani sprawdzić czy mieści się w normie i czy rośnie w dobrym tempie. Jeśli nie będzie rósł to można udać się do poradni metrabolicznej lub endokrynologicznej na badania .