Czy puszki na napoje wpływają na płyn?

Czy puszki do napojów moga jakość wpływać na płyn, który się w nich znajduje, a przez to przenosić jakieś metale cięzkie, które są niezdrowe?

Do obrotu dopuszczone są wyłącznie takie substancje opakowaniowe, które nie wchodzą w interakcje z pożywieniem także metale z puszek nie przenikają do napojów. Niemniej napoje dostępne w puszkach do zdrowych nie należą także należy ograniczyć ich spożywanie.

Szanowna Pani,
Picie dużej ilości napojów w puszkach może wiązać się z ekspozycją na związek o nazwie bisfenol A (BPA). Poliwęglan zawierający bisfenol A stosowany jest do produkcji różnego rodzaju opakowań do przechowywania żywności. Szczególne zagrożenie stanowią puszki z napojami i warzywami. Ich wnętrze pokryte jest żywicą epoksydową zawierającą BPA. Warstwa żywicy ma chronić jedzenie przed bezpośrednim kontaktem z metalem. Niedawno przeprowadzone w Kanadzie badania wykazały, że w puszkowanych napojach gazowanych znajdują się mierzalne ilości bisfenolu A.
Bisfenol A stanowi formę syntetycznego estrogenu, co oznacza, że w organizmie człowieka może łączyć się z receptorami odpowiedzialnymi za wiązanie naturalnego estrogenu. Działanie bisfenolu A polega na powodowaniu nieodwracalnych szkód w układzie hormonalnym, które po pewnym czasie prowadzą do wystąpienia otyłości. Cząsteczki BPA wpływają na aktywność komórek tłuszczowych, które nadmiernie się namnażają, co w przyszłości skutkuje otyłością. Dowiedziono również, że BPA, nawet w niewielkim stężeniu w organizmie ludzkim, przyczynia się do szybszego rozwoju zmian nowotworowych.
W związku z powyższym polecam raczej napoje dostępne w szklanych opakowaniach.
Pozdrawiam,
Dietetyk,
Ewa Myszka

Witam, pijąc napoje w puszkach jesteśmy narażeni przede wszystkim na bisfenol A, który może wpływać na choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, zaburzać działanie hormonów. . Aluminium niestety przechodzi z puszki do napoju i niestety negatywnie wpływa na nasz organizm.Warto więc jeść produkty nieprzetworzone lub wybierać puszki z napisem BPA FREE