Czy radioterapia nie jest bardziej szkodliwe od chemioterapii?

Moja Mama leczy się w Niemczech na białaczkę. Znaleziono jej już dawcę. Problem polega na tym, że nie wie czy chce podjąć się radioterapii. Czy radioterapia, która w tym wypadku obejmuje całe ciało nie jest bardziej szkodliwa niż chemioterapia? Jakie wiążą się z radioterapią powikłania w przyszłości? Czy nie lepiej jednak wybrać chemioterapię?

To nie problem szkodliwości tylko najbardziej skutecznej metody leczenia, a ta zalkeży od tyku białaczki i metod dotychczas stosowanych, nie bez znaczenia jest również doświadczenie ośrodka leczącego