Czy rak piersi mógł spowodować powstanie choroby tarczycy?

witam, mam 30 lat jestem po chemioterapii, mastektomii i radioterapii, teraz okazało się ze mam guza 20 mm na tarczycy i nadczynność tarczycy. czy rak piersi mógł spowodować powstanie choroby tarczycy? czy guz na tarczycy może być przerzutem raka piersi?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie może lecz inne zmiany są bardziej prawdopodobne konieczna diagnostyka proszę koniecznie udac się do lekarza endokrynologa