Czy rak szyjki powoduje nieprawidłowe poruszanie się macicy?

Dzien dobry! Tydzień temu byłam u ginekologa, wykrył on stan zapalny z którym mam do czynienia już chyba dwa lata, Pani ginekolog takze badała mi macice poprzez metodę palca w pochwie. Pani powiedziała że wszystko jest dobrze niczego nie wyczuwa macica dobrze się rusza jednak ja się boję ponieważ czasem mam bóle w podbrzuszu które przypominają miesiaczkowe i przechodzą mi na nogi. Także mam problem z luznymi stolcami. Boję się ze to rak szyjki bo objawy są podobne. I pytanie czy takie badanie które Pani wykonała pozwala wykryć jakieś nieprawidłowości które powoduje rak oraz czy rak szyjki powoduje nieprawidłowe poruszanie się macicy ? Dziękuję

Jeżeli ginekolog nie wykrył nieprawidłowości to nie ma powodów do nadmiernego niepokoju. RSM nie powoduje nieprawidłowego poruszania się szyjki, cokolwiek Pani przez to rozumie,