Czy rana, która otwiera się ponownie, goi się prawidłowo?

Dzień Dobry zwracam się z zapytaniem a mianowicie dwa tygodnie temu podczas pracy piłą spalinową przeciąłem prostownik palucha w stopie lewej operacja przebiegła w znieczuleniu ogólnym gips mam założony na sześć tygodni, w gipsie wycięte jest okno do monitorowania rany oraz robienia opatrunków rana nie boli w drugiej dobie nie było już żadnego wysięku lekarz przy próbie zdjęcia szwów po 2 tyg. stwierdził że zostawi jeszcze na tydz. Czy rana która otwiera się ponownie można stwierdzić że goi się prawidłowo? Czy po szczęściu tyg. przebywania gipsie stan prostownika i rany będzie na tyle stabilny żeby móc zacząć się poruszać? Dziękuję!!

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od dalszego przebiegu , gojenie tany zrost jest dosyć indywidualna kwestia i proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego