Czy rana po usunięciu ropowicy może piec?

Kobieta lat 32. Witam 14 stycznia ,przeszłam zabieg usunięcia pod pachą ropowicy wraz z licznymi guzami zapalnymi. Po 14 dniach zgłosiłam się na zdjęcie szwów ,okazało się że ropa znowu naszła ,lekarz naciął włożył dren z którym chodziłam 6 tygodni w między czasie nacinane było jeszcze dwa razy i dołożony drugi dren . Moje pytanie brzmi czy rana ma prawo boleć ,piec. Dodam iż z rany zaczęło się sączyć tzn ropa,zaczyna brzydko pachnąć i w jednym miejscu wyczuwalne jest dość duże zgrubienie. Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam .

Przedstawione przez Pacjentkę objawy wskazują na toczący się proces zapalny i ropowiczy. Należy pilnie zgłosić się do lekarza celem wykonania diagnostyki i wdrożenia koniecznego leczenia.