Czy redukcja leku Metypred u osoby z osłabieniem to dobra decyzja?

mam pytanie zazywalem przez 30dni metypred 16mg odstawilem nagle na kilka dni w ciagu tych kilku dni nastapily skutki oslabienie omdlenie moge miec nie wydolnosc nadnercza lekarza kazal mi wrocic i stopniowo co tydzien redukowac dawki czy to dobra rada

lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. dawkowanie metypredu bywa skomplikowane, w razie wątpliwości warto skonsultować się ponownie z lekarzem.