Czy refluks może wywoływać chrypkę?

witam mam pytanie do gastrologa czy refluks moze wywoływac chrypke, czeste chrzakanie, suchosc w gardle bol a raczej kłucie w dole brzucha zaraz po posiłku, slabo słyszalne swisty, mdłosci uczucie jakby cos z dolu przemieszczało sie ku gorze do gardla, czeste odbijanie nawet kilka godzin po posilku, czasem suchy kaszel z nocy??bardzo prosze o odp jakie moga byc nietypowe objawy refluksu bo chodze juz 3 miesiac od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomoc a ja sie mecze...

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

refluks potrafi wywołać chrypkę i kaszel w nocy. Należy wykonać gastroskopię lub badanie dolnego zwieracza przełyku oraz unormować masę ciała zwłaszcza w części brzusznej ( jeżeli obwód talii jest powiększony powyżej 80 cm).

Pozdrawiam serdecznie

 Ewa KozĹowska

Szanowna Pani - są to typowe objawy refluksu.
Proszę zgłosić się do dobrego gastroenterologa lub chirurga.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Proktolog.