Czy rektoskopia powinna wyjaśnić przyczynę zwężenia stolca?

Dzień Dobry. Mam pytanie czy rektoskopia powinna wyjaśnić przyczynę zwężenia stolca? Od pewnego czasu zauważyłem że moje stolce są węższe. Zmartwiłem się tym ale w badaniu Per rectum lekarz nie stwierdził nic złego. Moje usg oraz test na krew utajnioną wyszły także dobrze. Brałem w przeciągu pół roku 5 antybiotyków z powodu nawracających angin. Mogły się do tego przyczynić? Oprócz objawu cienkich stolców nie mam żadnych innych i wypróżniam się regularnie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Kolonoskopia dokładnie określi stan jelita grubego i jeśli przyczyną zwężenia stolców są zaburzenia w morfologii jelita grubego, głównie odbytnicy to zostanie to w kolonoskopii zauważone. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przyczyną zwężenia mogą być też względy czynnościowe np. obkurczenie zwieraczy odbytu w czasie defekacji czego nie zbada się ani w czasie badania palcem ani w badaniu endoskopowym. Takie czynnościowe zaburzenia w kształcie oddawanego stolca nie są groźne i nie powinny wnosić implikacji klinicznych