Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy rektoskopia powinna wyjaśnić przyczynę zwężenia stolca?

Dzień Dobry. Mam pytanie czy rektoskopia powinna wyjaśnić przyczynę zwężenia stolca? Od pewnego czasu zauważyłem że moje stolce są węższe. Zmartwiłem się tym ale w badaniu Per rectum lekarz nie stwierdził nic złego. Moje usg oraz test na krew utajnioną wyszły także dobrze. Brałem w przeciągu pół roku 5 antybiotyków z powodu nawracających angin. Mogły się do tego przyczynić? Oprócz objawu cienkich stolców nie mam żadnych innych i wypróżniam się regularnie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Kolonoskopia dokładnie określi stan jelita grubego i jeśli przyczyną zwężenia stolców są zaburzenia w morfologii jelita grubego, głównie odbytnicy to zostanie to w kolonoskopii zauważone. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przyczyną zwężenia mogą być też względy czynnościowe np. obkurczenie zwieraczy odbytu w czasie defekacji czego nie zbada się ani w czasie badania palcem ani w badaniu endoskopowym. Takie czynnościowe zaburzenia w kształcie oddawanego stolca nie są groźne i nie powinny wnosić implikacji klinicznych

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety