Czy rezonans głowy obejmuje swoim zakresem zatoki?

Czy rezonans głowy obejmuje swoim zakresem zatoki? Na listach usług pracowni widnieją osobno pozycje: rezonans głowy i rezonans zatok. Jeśli wykonam rezonans głowy to nadal muszę wykonać rezonans zatok, aby je sprawdzić? Neurolog napisał mi skierowanie "rezonans głowy plus angio" w poszukiwaniu przyczyny bólów głowy, ale szczerze nie pamiętam, czy wspomniałem, że prawdopodobnie mam niedoleczone zatoki.

W rutynowym badaniu MRI zatoki są widoczne i nie ma potrzeby robić drugiego badania. Zazwyczaj też jeżeli coś nieprawidłowego dzieje się w zatokach radiolog o tym pisze.