Czy rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu i test Cushinga mogą wykluczyć chorobę Cushinga?

Czy dobry rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu dobry test cushinga mogą wykluczyć chorobę cushinga ? wyniki : crp,ob, morfologia, potas, lh, prolaktyna, fsh normy ,kortyzol 29 norma 9-20 acth 68 norma 9-55 kortyzol po 2 mg DXM opadł do 1,7 /czyli prawidłowo/ MIałem też usg brzucha, wątroby, trzuski, tarczycy. Prześwietlenie płuc, echo serca itp. Objawy : nerwowość, niepokój, lęki ciśnienie ok 166/68 ale puls lubi być ok 99

Witam serdecznie,

Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest bardzo dokładnym badaniem aczkolwiek jak każde badanie jest obarczone błędem. Jest to badanie dodatkowe, które jest pomocne w postawieniu prawidłowego rozpoznania oraz włączenia leczenia.
Proszę z wszystkimi wynikami zgłosić się do lekarza prowadzącego celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.