Czy rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego bez kontrastu obrazuje też tętnice szyjne?

Czy rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego bez kontrastu (pole magnetyczne 1,5 tesli) obrazuje też tętnice szyjne? Czy takie badanie bez rezonansu wykaże nawet minimalne nieprawidłowości związane z tętnicami szyjnymi? Fizjoterapeuta stwierdził, że mam zwężone tętnice szyjne, miałam wykonany rezonans bez kontrastu, który nie wykazał nieprawidłowości. W związku z tym, czy badanie bez kontrastu nie wykaże mi zwężenia tętnic szyjnych czy nawet rezonans BEZ KONTRASTU jest w stanie już to wykazać?

Rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego bez kontrastu (pole magnetyczne 1,5 tesli)
obrazuje części kostne kręgosłupa szyjnego, Nie stosuje się kontrastu w tym badaniu!
!
Dla zobrazowania tętnic szyjnych pomocna badanie USG Doppler tętnic i badania neuroobrazowe : ANIO TK lub ANGIO MR TĘTNIC PRZEDMÓZGOWYCH
Najpierw konsultacja neurologiczna, pełna ocena Pacjenta i wyników badań !
Czy to chodzi o Panią lat 27 ???