Czy rezonans magnetyczny może nie wykryć gruczolakowłókniaka?

Witam ponownie.jesli chodzi o EEG wszystko wyszlo OK tal samo rezonans magnetyczny plus aglio wyszlo w porzadku. Czy jedak rezonans magnetyczny bez kontrastu mogl nie zauwazyc guzka gruczolaka? Czy jednak rezonans magnetyczny bez kontrastu jest wiarygodny? Nome sie zrobic z kontrastem stadio tez moje pytniA bo jesli vede musiala powtorzyc rezonans to moge zrobic bez kontrastu? Dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani jaki gruczolak ma Pani na myśli. W zależności od narządu, w którym jest zmiana, może być potrzeba podania kontrastu. Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu - na pewno zleci właściwy rodzaj badania.