Czy rezonans magnetyczny może wykryć guza?

mialam w lipcu tomografie komputerowa glowy ale teraz w listopadzie mam rezonans glowy czy to badanie moze wykryc guza jezeli tomografia nic niepokazala bylo wszystko wporzadku

Witam serdecznie,

Badanie MRI m.in. służy do oceny mózgowia, w tym też w kierunku diagnostyki ewentualnych guzów mózgu. Jest badaniem dokładniejszym od tomografii komputerowej jeśli chodzi o obrazowanie tkanek miękkich. Jeśli z jakiś przyczyn tomografia komputerowa nie była w stanie wykryć guza, to badanie MRI głowy powinno go zobrazować.

Pozdrawiam.