Czy rezonans może nie wykazać kostniaka wyrostka sutkowatego?

Tomograf wykazał kostniaka wyrostka sutkowatego. Dlaczego rezonans nic nie wykazuje?

Witam serdecznie,

Pomimo, że tomografia rezonansu magnetycznego jest obecnie najdokładniejszą metodą obrazowania, to mimo wszystko dedykowana jest do diagnostyki struktur anatomicznych miękkich. Nie jest to dobra metoda obrazowania struktur twardych czyli kości. Do diagnostyki układu kostnego o wiele bardziej diagnostycznym badaniem jest tomografia komputerowa lub RTG.
Dlatego też, mogło się zdarzyć, że badanie MRI nie uwidoczniło zmiany wyrostka sutkowatego, która była widoczna w badaniu TK.
Niemniej jednak wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie.

Pozdrawiam.