Czy rezonans wpływa szkodliwie na zdrowie?

Witam chciała bym zapytać o kontrast do rezonasu magnetycznego głowy.czego mogę sie spodziewać ile czasu usuwa się z organizmu i czy wplywa szkodliwie na organizm jakie bedzie moje samopoczucie po kontraście i czy są jakieś skutki uboczne takiego wlewu ?? I w jakim czasie od podania występują rezonans mam w piątek i trochę przeraża mnie ten kontrast proszę o odpowiedź dziękuję z góry ps słyszałam że jest bezpieczniejszy niż kontrast do tk . Pozdrawiam

MRI bezpieczniejszy niż TK, ale zawsze niekorzystne zbędne naświetlanie organizmu
Zależy od wskazań do badania... Zwykle dosyć bezpieczne, ale TYLKO ZE WSKAZAN LEKARSKICH
Pozdrawiam