Czy rezonans wyjaśnił powód migreny?

Leczę się na migrenę z aura. Lekarz zalecił mi rezonans, takie mam wyniki, czy to jest powód migren? „istocie białej obu półkul mózgu widoczne są liczne (ok. 20) linijne i punktowate ogniska podwyższonego sygnału T2/TIRM śr. do 0,4 cm, niewykazujące restrykcji dyfuzji - obraz niecharakterystyczny, nie można wykluczyć ognisk demielinizacyjnych do różnicowania z względnie nasiloną gliozą okołonaczyniową lub w dalszej kolejności ze zmianami naczyniopochodnymi. Wskazana kontrola MR z podaniem środka kontrastowego za ok. 3-6 m-cy w zależności od wskazań.”

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurologa i dalsza diagnostyka wg zaleceń lekarza oceniającego powyzsze badanie