Czy robić badanie PAPPA w ciąży?

Witam! Robiłam ostatnio usg genetyczne - CRL - 63,5mm a NT 1,5mm - wszystkie organy w normie - kość nosowa prawidłowa. Mam 31 lat. Ryzyko, jakie mi wyliczyli to 1:3635 - Czy jest sens robić PAPPA? Czy przy takich wartościach PAPPA może wyjść źle? Ciąża wg OM 12tc, wg USC 12tc 5d. Dziękuję.

Witam serdecznie!
Na początku chciałam poinformować, iż żaden z testów nie wykazuje 100% czułości. Badanie USG jest badaniem subiektywnym (wynik zależy od jakości sprzętu medycznego oraz doświadczenia lekarza prowadzącego). Test PAPPA opiera się zarówno na badaniach laboratoryjnych oraz badania USG. Czułość testu mieści się w granicach 85-90%. Decyzja o wykonaniu testu należy wyłącznie do Pani. W opisanej sytuacji nie widzę jednak bezpośrednich wskazań do wykonywania testu. Jeżeli nie ma Pani obciążonego wywiadu rodzinnego, to ryzyko ciąży, jak sama Pani widziała jest niewielkie.
Pozdrawiam