Czy robić przerwę przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, brałam dotychczas tabletki N** (przez 3 miesiące), potem miałam miesiąc przerwy i znów zaczęłam brać te tabletki z początkiem okresu, a teraz lekarz zmienił mi je na S***. Moje pytanie jest takie czy mogę zrobić sobie 7dniową przerwę między n*** a s***? Czy muszę po skończeniu n*** zacząć od razu s***?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zrobić siedmiodniową przerwę, lecz po rozpoczęciu nowego opakowania innych tabletek stosować dodatkowe zabezpieczenie przez siedem pierwszych dni. Nie jest to konieczne, producent tego nie zaleca, ale w ten sposób zminimalizuje Pani szansę na niechcianą ciążę w czasie zmiany tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!