Czy robić przerwę, zmieniając tabletki antykoncepcyjne?

Witam, mam pytanie. Czy przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych z 24+4 na 24+4 (identyczny skład) powinna być zachowana ostrożność? Nie wiem, czy po 4 dniowej przerwie (krwawienie z odstawienia) powinnam była wziąć pierwszą tabletkę z nowego preparatu (zgodnie ze starym systemem), czy przeciwnie - nie robić 4-dniowej przerwy i od razu zażyć pierwszą tabletkę nowego preparatu. Proszę o pomoc.

Witam!
Przy zmianie preparatu antykoncepcyjnego na inny, ale o tym samym mechanizmie działania, ale innego producenta należy wykonać przerwę zgodnie z dotychczasowym systemem, a pierwszą tabletkę z nowego opakowania wziąć pierwszego dnia po przerwie. Antykoncepcja powinna być zachowana. Pozdrawiam serdecznie!