Czy roczne dziecko pije zbyt dużo mleka?

Witam, Moja corka skonczyla rok, niewiem czy nadal nie pije za duzo mleka oprocz tego ze jada normalnie inne rzeczy ale nie chce pic nic innego tylko mleko 4 razy dzienne. Daje jej do innych posilkow na lyzeczke sok albo wode do popicia bo z butelki nie chce pic.

Dzień dobry,
w diecie 12-miesięcznego dziecka mogą znaleźć się 2-3 porcje mieszanki modyfikowanej, przy czym zakładam, że Córeczka nie jada już dodatkowo kaszek na mleku modyfikowanym oraz nie więcej niż jeden produkt zawierający białko mleka krowiego (np. owoce z jogurtem lub twarożkiem). Warto zatem próbować nieco ograniczyć ilość porcji mieszanki modyfikowanej oraz ćwiczyć picie innych płynów, niekoniecznie z butelki, tylko na przykład z kubeczka.