Czy rodzice mogą zabronić odchudzania?

Witam. Mam takie pytanie czy jeśli mam skończone 18 lat i chce się odchudzać a rodzice mi na to nie pozwalają to czy mogą mnie zaprowadzić do jakiegoś lekarza? tylko prosze o sensowne odpowiedzi> Pozdrawiam.

Witam, osoba pełnoletnia może zdecydować sama o swoim leczenie, jednak wszystko zależy od tego czy faktycznie jest potrzeba odchudzania, może rodzice się martwią. Najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem lub dietetykiem, który oceni masę ciała i zaproponuje zdrowe odchudzanie.

Dorosły człowiek sam podejmuje decyzje i jednocześnie za nie odpowiada.
Rodzice zapewne martwią się o Pani/Pana zdrowie. W sprawie odchudzania proszę skontaktować się ze specjalistą (dietetykiem), który oceni czy faktycznie w Pani/Pana przypadku konieczna jest redukcja masy ciała.

Postawa rodziców wynika zapewne z obawy o Pani zdrowie. Może porozmawia Pani z nimi o swoich oczekiwaniach wobec swojego ciała i wtedy udać się do dietetyka, aby odchudzanie odbywało się pod kontrolą.

Witam serdecznie,

Jest Pani osobą pełnoletnią, więc sama Pani o sobie decyduje. Rodzice nie mogą podejmować za Panią decyzji. Nie mniej jednak musi Pani pamiętać że rodzice są naszymi najlepszymi przyjaciółmi i z pewnością nie chcę źle. Martwią się o Pani zdrowie bo być może wcale nie ma konieczności odchudzania. Zbyt rygorystyczne podejście do swojej figury i diety może skończyć się niefortunnie. Osobiście współpracuję z wieloma młodymi kobietami które maja zaburzenia odżywiania a to już jest poważny problem. Proszę nie odchudzać się na własną rękę a udać się do specjalisty. Dietetyk określi czy rzeczywiście powinna Pani się odchudzać czy jedynie zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe i wprowadzić aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, jest Pani osobą pełnoletnią dlatego może Pani decydować sama o swoim losie. Jednak proszę rozpatrzyć czy obawy rodziców są uzasadnione. Możliwe, że chcą Pani pomóc.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska