Czy rodzice są toksyczni?

Witam. Jestem zmęczona. Zmęczona relacjami z moimi rodzicami. Ojciec despota alkohol. Matka maluje trawę na zielono. Jestem matka 2 synów i szczęśliwa żona. Matka dzwoni do mnie 5 razy dziennie codziennie. Jeżeli nie mam ochoty rozmawiać kwituje : cóż nie masz ochoty na rozmowę, tak trudno z matka porozmawiać, cóż takiego robię , pojechalabym z wami na wakacje, mamę swoją zawsze brałam wszędzie...itd. Czy to jest toksyczność ?

Szanowna Pani,

jeśli ojciec jest uzależniony od alkoholu, to mama jest osobą współuzależnioną, rodzice potrzebują wsparcia specjalistycznego - systematycznego, pomoc można uzyskać w Poradni Leczenia Uzależnień. Zalecana jest szczera rozmowa z mamą.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że przez sam fakt, że Pani pisze o (napiętej?) relacji miedzy Panią i Pani Mamą, może przemawiać za tym, że czuje się Pani zmęczona (zirytowana?) nadaktywnością Mamy i przekraczaniem Pani granic?

Ważnym jest, jak Pani czuje się w relacji i czy chciałaby Pani to zmienić?

Z mojego punktu widzenia Pani Mama zbyt mocno żyje Pani życiem...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i zadbania o swoje potrzeby Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605