Czy ropień w uchu zewnętrznym (zapalenie ucha) może być od zęba?

Czy ropień w uchu zewnętrznym (zapalenie ucha) może być od zęba? Bolała mnie szczęka z prawej strony, miałam ropę na prawym migdałku, ból skroni prawej, ból głowy z prawej strony. Lekarze zobaczyli ucho i stwierdzili zapalenie. Przeszło mi po 2 tyg brania antybiotyków, teraz czuję, że wraca... i zastanawiam się, bo miałam zaplombowany kilka lat temu ząb po prawej stronie, który czasem jest wrażliwy na ciepło-zimno i boję się, że to coś z tego zęba się dzieje. Czy to możliwe?

Dzień dobry,
wrażliwość zęba na wysokie i niskie temperatury może sugerować odsłoniętą szyjkę w zębie lub ubytek (próchnicę). Bolący ząb może promieniować w stronę ucha, ale nie ma takiej możliwości, żeby zapalenie ucha rozwinęło się od próchnicy w zębie.