Czy rowerek stacjonarny jest dobry i skuteczny na zrzucenie brzucha?

Mam na imię Joanna mam 21 lat warze 65 kilo przy wzroście 160cm. Chciałabym się dowiedzieć czy jazda na rowerku stacjonarnym będzie możliwość zrzucenia kilka cm z brzucha? jak tak to ile przez miesiąc czasu jazdy po 45 min? i ile kilo można zrzucić podczas jazdy przez 30dni? proszę o pomoc!

Witam Panią,

Myślę, iż jazda na rowerze znaczniej przyczyni się do wyszczuplenia dolnych partii ciała, gdyż w jej czasie to głównie mięśnie dolnych partii ciała mobilizowane są w ramach wykonywania ruchu.
Nie jest możliwe odpowiedzenie na pytanie ile kg uda się Pani "zrzucić" poprzez taką formę ruchu, gdyż to, czy chudniemy, tyjemy, tudzież nasza masa ciała pozostaje bez zmian, jest związane z bilansem energetycznym (różnicą między tym, ile energii dostarczamy wraz z pożywieniem i ile spalamy).

Ważne jest to, czy będzie Pani jadała zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym, czy też w związku ze znacznym wysiłkiem fizycznym, będzie Pani odczuwała wzmożone łaknienie (co przełoży się na brak efektu w postaci redukcji masy ciała).

Niemniej zachęcam do podejmowania aktywności fizycznej.

Pozdrawiam