Czy rozciągnięte mięśnie ułatwią zabieg wydłużania nóg?

Witam Nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytanie więc zapytam tu. Czy jeśli będę bardzo rozciągnięta, to wyplynie to korzystnie na aparat ilozarowa? Bede go miec za ok. rok i zastanawia mnie czy mocno rozciagniete miesnie ulatwią zabieg wydluzania nog. Czy jeszcze w jakis sposob moge zadbac o moje nogi przed tym zabiegiem? Pozdrawiam Serdecznie!

Myslę, że na pewno właściwa dlugość mięśnia wpłynie korzystnie na proces wydłużania kończyny, gdyż mimo tego, że w przypadku noszenia aparatu Ilizarowa chodzi o to, by wydłuzyć kość, to również mięśnie też muszą się dostosowac do nowej sytuacji. Cieszę się, że jesteś uświadomioną pacjentką :)
Proponuję wizytę u fizjoterapeuty w celu konsultacji odpowiednich ćwiczeń.
Pozdrawiam!