Czy rozdrapany pieprzyk może okazać się czerniakiem?

Witam mam 26 lat ostatnio przez przypadek rozdrapalem pieprzyk jest maly 1 moze 2 mm w czesniej nie był odstajacy wypukły był po prostu płaski teraz na jego boku zrobiła się delikatną wypuklos wyczuwalna pod palcem kolory czarnego nie boli mnie nie swedzi nie leci krew teraz może wcześniej ale nie widziałem nie jest zaczerwieniony . Dużo się naczytalem i przejolem się ze może to być czerniak.

Zadrapanie, czy też inny uraz, nie jest powodem powstawania czerniaka. Zamiast czytać w internecie, proszę pójść do dermatologa na badanie dermoskopowe i wszystko się wyjaśni w kilka minut.