Czy rozpocząć nowe opakowanie tabletek?

Zaczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, wszystko było dobrze. Któregoś dnia zorientowałam się, że mam jedną tabletkę za dużo - tzn. nie wzięłam któregoś dnia. Wzięłam więc 2 zamiast 1. Niestety w 7-dniowej przerwie zamiast miesiączki wystąpiły tylko plamienia. Zbliża się dzień, w którym powinnam zacząć nowe opakowanie i nie wiem, czy mam normalnie zacząć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku pominięcia pigułki istnieje ryzyko ciąży i przed rozpoczęciem nowego opakowania konieczne jest jej wykluczenie  (test ciążowy, wizyta u lekarza), zwłaszcza jeśli podczas 7-dniowej przerwy nie wystąpiło krwawienie. Antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu.

Pozdrawiam!