Czy rozstać się z moim partnerem?

Zastanawiam się nad rozstaniem z partnerem,ponieważ on chce mieć dzieci,a ja odwrotnie,więc nie możemy dojść do porozumienia. Unikam zbliżeń z partnerem,bo nie chcę zajść w ciążę.Żyję pod stałą presją pytań o to,kiedy będę matką.A ja po prostu nie chcę dziecka,bo w ciąży bym tylko mocniej siebie znienawidziła, a po już tym bardziej. Poza tym macierzyństwo to ograniczenie wolności, a samo życie niezbyt mi się podoba, więc nie chcę skrzywdzić dziecka wydając go na świat.

Oczywiście, wspólnie z partnerem możecie skorzystać z terapii par.

Zarówno psychoterapia indywidualna jak i terapia par może Panią zbliżyć do odpowiedzi na pytanie czy rozstać się z partnerem. To zbyt osobista decyzja, aby ktokolwiek mógł ją za Panią lepiej podjąć.

Zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Dzień dobry, zanim zadecyduje się pani na rozstanie zdecydowanie zalecam konsultacje u terapeuty pracującego z parami - podczas kilku wizyt konsultacyjnych specjalista będzie mógł lepiej zrozumieć państwa sytuacje i zaproponuje dalsze kroki postępowania, być może terapię par, być może indywidualną. Pozdrawiam.

Nie każda kobieta jest stworzona do bycia matką. Problem pojawia się wtedy, kiedy w związku jeden z partnerów chce dziecka a drugi nie. Tak jest w Państwa przypadku. Zastanawia mnie też Pani stwierdzenie, że nie che Pani dziecka, bo w ciąży tylko by Pani siebie bardziej znienawidziła. To świadczy o zaburzeniach samooceny i obrazu siebie. Sugerowałabym zatem konsultację u psychologa/psychoterapeuty. Mogą się też Państwo umówić do terapeuty par. Proszę tego spróbować, zanim podejmie Pani ostateczną decyzję o rozstaniu.

Pozdrawiam serdecznie.