Czy rozstępy i ból piersi to objawy ciąży?

Dzień dobry, bardzo mnie niepokoją nowe roztępy na bocznej części pośladków i zewnętrznej części ud po obu stronach, mam także większe piersi niż miałam... Zażywam antykoncepcję, kończy mi się 2 opakowanie i czekam na miesiączkę, podczas poprzedniego opakowania miesiączka wystąpiła po 21 dniach, co nigdy mi się nie zdarzało. Boję się, że mogę być w ciąży, czy jest to możliwe jak biorę tabletki? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej miesiączka występuje prawidłowo w czasie trwania 7-dniowej przerwy w zażywaniu tabletek (zwykle rozpoczyna się 2-4 dnia przerwy). Tak więc, jeśli podczas 7-dniowej przerwy wystąpiło u Pani krwawienie, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Jeśli zaś wystąpiła u Pani któraś z wymienionych okoliczności (pominęła Pani którąś pigułkę, zażywała inne leki, wymiotowała, itp.), to ryzyko ciąży może być większe. Proszę dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do leku. Częstymi skutkami ubocznymi antykoncepcji hormonalnej jest powiększenie piersi oraz przyrost masy ciała (większy apetyt).

Pozdrawiam!