Czy rozwijający się wirus i późniejsza choroba i przyjmowanie leków może mieć wpływ na mój cykl miesiączkowy?

witam, 17 maja lekarz rozpoznał u mnie ospę, gorączka, bóle stawów i inne objawy wystąpiły dzień wcześniej. Czy rozwijający się wirus i późniejsza choroba i przyjmowanie leków może mieć wpływ na mój cykl miesiączkowy? Poprzednią miesiączkę dostałam 1 maja i trwała do około 5 maja.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie infekcja może zmienić termin spodziewanej miesiączki. W razie dyby miesiączka nie wystąpiła zaleca się konsultację ginekologiczną.