Czy RTG może negatywnie wpłynąć na ciążę?

Witam,
mam takie pytanie. 20.03.10 odbyłam stosunek, były to najprawdopodobniej dni płodne. Od 23.03 ciągle boli mnie podbrzusze. Dodam jednak, że powinnam się martwić, gdyż 23 miałam robione rtg stawów biodrowych i miednicy.

Czy prześwietlenie mogło ujemnie wpłynąć na ewentualną ciążę?
Proszę o pomoc.

Witam!

Jeżeli doszło do zapłodnienia nie ma możliwości, aby wystąpiły jakieś dolegliwości z tym związane - to po prostu znacząco za wcześnie.

Jeżeli ból podbrzusza będzie się utrzymywał lub nasilał należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.

Rentgen rzeczywiście może wpłynąć negatywnie na ciążę. Jeżeli doszło do uszkodzenia zarodka, zostanie wkrótce wydalony z macicy. Pocieszający jest fakt, że jeżeli zarodek przeżyje, oznacza to, że nie został w ogóle uszkodzony.

Najwcześniej ciążę będzie można stwierdzić w terminie spodziewanej miesiączki - wówczas należy wykonać test ciążowy lub oznaczenie stężenia hCG w laboratorium.