Czy RTG płuc może wykazać przepuklinę?

Moja mama (92 lat) miała wykonane rtg płuc związku z przeziębieniem. Ma nadciśnienie. Oto opis: Miąższ płucny rozedmowy bez zmian ogniskowych. Naczynia wnękowe szerokie jak w nadciśnieniu. Sylwetka serca lewokomorowa. Łuk aorty wydłużony. Duża przepuklina rozworu przełykowego. Czy rtg płuc może wykazać przepuklinę? Czy jeszcze trzeba wykonać inne badania dodatkowe aby to potwierdzić? Jestem tym przerażona.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Należy wykonać dodatkowe badanie. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem klatki piersiowej.