Czy rutynowe badanie wykryje polipy?
Czy polipy w narządach rodnych można wykryć podczas rutynowej wizyty u ginekologa? Bez robienia usg?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie!
Polip jest łagodnym rozorostem błony śluzowej, który w niektórych przypadkach może ulegać zezłośliwieniu. W przypadku polipów dróg rodnych możemy wyróznić zmiany w obrębie szyjki oraz trzonu macicy. Diagnostyka opiera się zwykle na przeprowadzeniu badania USG. W przypadku gdy polip zlokalizowany jest na szyjce macicy można go zdiagnozować za pomocą wziernika w trakcie rutynowego badania ginekologicznego. Szczegółowych informacji udzieli Pani lekarz podczas wizyty.