Czy ryzyko ciąży jest wysokie po niezabezpieczonym seksie?

 Witam, kochałem się z dziewczyną bez zabezpieczenia 03.04 okres ma mieć 07.04 okres ma co 28 dni wytrysk nie był w pochwie. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisanej powyżej sytuacji nie ma podstaw do niepokoju. Do zbliżenia doszło na 4 dni przed planowaną miesiączką, czyli w drugiej połowie cyklu. Okres ten jest bezpłodny, dlatego nie ma możliwości zapłodnienia.

Pozdrawiam