Czy ryzyko ciąży jest wysokie podczas petting przez ubranie?

Witam, dzisiaj razem z dziewczyną pieściliśmy się, jednak nie doszło do kontaktu narządów płciowych. Całowaliśmy się, ona mnie pieściła przez ubranie. Następnie wyszedłem do łazienki by oddać mocz, umyłem penisa (byłem wcześniej podniecony, więc znajdował się na nim płyn preejakulacyjny), następnie wytarłem ręcznikiem. Po powrocie, po jakichś 5-10 minutach pieściłem dziewczynę przez bieliznę, jednak nie wprowadzałem palca do pochwy, kilka razy co najwyżej otarłem się o wargi sromowe. Od umycia rąk minęło co najmniej 5 minut, ręce były suche i czyste. Czy istnieje jakaś szansa, by w suchym środowisku przetrwały plemniki przeniesione przez płyn preejakulacyjny oraz co najważniejsze - przedostały się do pochwy przez kontakt z bielizną/wargami sromowymi?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisanym przez Pana przypadku nie ma możliwości, by doszło do zapłodnienia.
Dokładnie umyte dłonie gwarantują całkowite zmycie nasienia i płynu preejakulacyjnego. Jeśli nawet ma Pan obawy, że dłonie nie zostały umyte należycie, to należy podkreślić, że bielizna stanowi barierę dla plemników, których de facto w płynie preejakulacyjnym jest w rzeczywistości niewiele.

Podsumowując, ryzyko ciąży w Państwa przypadku jest zerowe.

Pozdrawiam