Czy ryzyko raka piersi zwiększa się przy chorobie genetycznej?

witam, czy ryzyko zachorowania na raka piersi zwieksza sie u mnie gdy matka mojego ojca chorowala? dodam ze wywolala go urazem mechanicznym. dziekuje, anna

W grupie zwiększonego ryzyka przy raku piersi są krewni pierwszego rzędu tzn. ; rodzice a dzieci i rodzeństwo między sobą. Proponuje jednak być pod systematyczną kontrolą ginekologa , zż