Czy ryzyko zajścia w ciążę nie jest zwiększone przez pominiętą tabletkę?

Witam. Stosuję od kilku miesięcy tabletki antykoncepcyjne Teenia. Wczoraj powinnam wziąć 8 tabletkę z blistra, jednak zapomniałam i minęło już ponad 12 godzin. Na ulotce było napisane, że jeśli pominęłam tabletkę w 2 tygodniu należy ją przyjąć a następnie dokończyć blister. Tak też zrobiłam.Współżyłam jednak bez zabezpieczenia 2 dni temu i boję się, czy ryzyko zajścia w ciążę nie jest zwiększone, przez pominiętą przeze mnie tabletkę. Bardzo proszę o odpowiedź

Renata GrzechociĹska

Witam.
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne, ponieważ jest zmniejszona skuteczność tabletek, natomiast w przypadku pominięcia w 2 tygodniu skuteczność tabletek jest zachowana.
Jeżeli postępowała Pani zgodnie z z zaleceniami ryzyko ciąży jest niskie. Po zakończeniu opakowania proponuję zrobić test ciążowy.
Pozdrawiam