Czy rzeczywiście nie mam cukrzycy ciążowej?

Witam, jestem w ciazy i ostatnio mialam robia krzywa cukrowa gdzie wynik na czczo byl troche za wysoki (95,5 mg\dl) a po 1h i 2h byl w normie . Przy nie stosowaniu diety mierzylam sobie poziomy cukru na czczo i po posilkach i wyniki sa w normie. Czy w takiej sytuacji oznacza to ze nie mam cukrzycy ciążowa?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik z badania glukozy na czczo wystarcza, by rozpoznać cukrzycę ciążową. Glukometr domowy nie jest tak dokładnym sprzętem i nie doszacowuje wyników. Należy stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.