Czy rzeczywiście substancja kwaśna może działać na zgagę?

Dzień dobry! Słyszałem, że na zgagę powinno się brać ocet. Wydaje się to być sprzeczne z logiką. W internecie nie znalazłem jednak komentarza fachowców. Proszę więc specjalistę o wyjaśnienie, czy rzeczywiście substancja kwaśna może działać na zgagę, skoro większość lekarstw raczej alkalizuje żołądek.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję stosować leki dostępne w aptece i zlecone przez lekarza ginekologa,