Czy rzucenie palenia może dawać objawy sercowe?

Witam. Mam 32 lata, miesiąc temu rzuciłam papierosy zastępując je e-papierosem i coraz częściej odczuwam uczucie kołatania serca i duszność. Czy to może po rzuceniu palenia są takie objawy?

Witam serdecznie.

Duszność oraz dolegliwości w klatce piersiowej bardzo często są związane z rzuceniem palenia. Po pewnym czasie powinny one ustąpić. Jednak nie ma całkowitej pewności, że mają one tylko i wyłącznie związek zaprzestaniem palenia. Dlatego proponuję wykonanie podstawowych badań: EKG oraz RTG klatki piersiowej. Ważny jest również wywiad lekarski oraz zbadanie pacjenta.

Pozdrawiam