Czy są badania pozwalające sprecyzować przyczynę egzemy?

Witam, od pół roku choruję na egzemę. Objawy raz nasilają się, raz zanikają. Stosuję kosmetyki serii Atoperal, Elobaza, Emolium oraz punktowo maści sterydowe. Wiem, że są to typowe objawy jednak proszę o radę, czy są może jakieś badania pozwalające sprecyzować przyczynę tych dolegliwości? Jak mam sobie pomóc, ponieważ ból jaki czasami temu towarzyszy jest nie do zniesienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję konsultację ze specjalistą dermatologiem oraz alergologiem, którzy pomogą ustalić przyczynę egzemy.