Czy są inne przyczyny tężyczki?

Dzień dobry, stwierdzono u mnie tężyczkę na podst. wyniku badania EMG. Wapń, magnez, potas mam w normie. Wykluczono również przyczyny endokrynologiczne (na podst. usg przytarczyc i badania krwi- TSH, fosfor, wapń, parathormon są OK, badanie ogólne moczu OK). Mam niekontrolowane "szarpnięcia" w nodze i uczucie rwania w kończynach, bóle głowy (umiarkowane, do przeżycia jednak nie ustępujące w ciągu dnia), problemy z koncentracją, ogólna męczliwość i brak sił, drganie powieki, częste oddawanie moczu. Czy są inne przyczyny tężyczki np. neurologiczne, jeśli elektrolity są w normie? Jeśli tak, to w którym kierunku powinnam się przebadać? Dodam, że uczucie rwania w nodze (tej samej w której sa dgrawki) pojawienie się widocznych żył, towarzyszyło przy stosowaniu koncepcji hormonalnej - wtedy, po 5 miesiącach, przestałam stosować. Przed antykoncepcją zażyłam tabletkę Escapelle. Czy to mogło mieć wpływ lub być powiązane z objawami tężyczki? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazana jest u Pani pogłębiona diagnostyka neurologiczna. Najlepiej w szpitalu o najwyższym stopniu referencyjności.