Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy są inne przyczyny tężyczki?

Dzień dobry, stwierdzono u mnie tężyczkę na podst. wyniku badania EMG. Wapń, magnez, potas mam w normie. Wykluczono również przyczyny endokrynologiczne (na podst. usg przytarczyc i badania krwi- TSH, fosfor, wapń, parathormon są OK, badanie ogólne moczu OK). Mam niekontrolowane "szarpnięcia" w nodze i uczucie rwania w kończynach, bóle głowy (umiarkowane, do przeżycia jednak nie ustępujące w ciągu dnia), problemy z koncentracją, ogólna męczliwość i brak sił, drganie powieki, częste oddawanie moczu. Czy są inne przyczyny tężyczki np. neurologiczne, jeśli elektrolity są w normie? Jeśli tak, to w którym kierunku powinnam się przebadać? Dodam, że uczucie rwania w nodze (tej samej w której sa dgrawki) pojawienie się widocznych żył, towarzyszyło przy stosowaniu koncepcji hormonalnej - wtedy, po 5 miesiącach, przestałam stosować. Przed antykoncepcją zażyłam tabletkę Escapelle. Czy to mogło mieć wpływ lub być powiązane z objawami tężyczki? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Lek. Bartłomiej Grochot
73 poziom zaufania

Witam. Wskazana jest u Pani pogłębiona diagnostyka neurologiczna. Najlepiej w szpitalu o najwyższym stopniu referencyjności.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy