Czy są jakieś badania, które pozwoliłyby poznać przyczynę świądu odbytu?

Dzień dobry, od kilku miesięcy dopadł mnie świąd odbytu. Jest to na tyle wstydliwy problem, że dotychczas nie odważyłam się powiedzieć o tym lekarzowi pierwszego kontaktu dlatego chcę skorzystać z tej możliwości. Mam oczywiście guzki krwawnicze, które często wydostają się na zewnątrz. Ale nie wiem czy tylko one mogą być przyczyną. Świąd dopada mnie głownie po wypróżnieniu. Zastanawiałam się czy nie jest to reakcja alergiczna, ponieważ namiętnie, nałogowo wręcz codziennie jem orzeszki ziemne najczęściej bez soli. W ramach badań przesiewowych będę miała kolonoskopię w kwietniu i być może ona rozjaśni temat. Czy są jakieś badania, które pozwoliłyby poznać przyczynę tego typu schorzenia? Ale na ten moment chciałam zapytać co może być przyczyną takich dolegliwości i czy istnieją jakieś leki (maści), które zniwelowały by mój problem. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje najpierw zgłosić się do proktologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć