Czy są jakieś metody wypłukania leku z organizmu?

Witam! Mam pytanie odnośnie planowania dziecka. Mój mąż choruje na Crohna. 5 m-cy temu zmieniono mu lek na metex do wstrzykiwań 50 mg/ml (0,5ml=25mg). Na jaki okres musi odstawić ten lek aby wypłukał się z organizmu. Czy są jakieś metody wypłukania leku z organizmu bo czytałam o takich w internecie aby skrócić okres planowania ojcostwa? Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

W celu określenia optymalnego postępowania mąż powinien zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie