Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy są jakieś ograniczenia w spożywaniu jaj?

Witam.Z jakich orzechów masło najlepsze oczywiście bez z soli cukru itp. I w jakiej ilości dziennie można przy wadze 75 kg żeby nie zanurzyć stosunku omega3 do omega6. Przyjmuje 600mg om3. Obecnie. Jak to jest z jajkami ze maja znacznie więcej omega 6 od omega 3 a mają pozytywny wpływ? Czy są jakieś ograniczenia jeśli chodzi o spożycie jaj na dzień?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję udać się do dietetyka, po przeanalizowaniu wszystkich danych będzie można określić najbardziej odpowiednią dietę.

0
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, stosunek kwasów omega powinien wynosić 1:3 , nie powinno się spożywać jaj codziennie, gdyż zawierają znaczne ilości cholesterolu. Proszę nie stosować preparatów bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Szczegółowych odpowiedzi udzieli dietetyk.

0

Dawka nienasyconych kwasów tłuszczowych to sprawa dość indywidualna. Wszystko zależy nie tylko od spożycia ale również od stanu błony śluzowej jelit - wchłaniania ich w jelitach a także od zapotrzebowania, które jest dość indywidualne. Aby zoptymalizować dawkowanie i spożycie kwasów tłuszczowych zarówno nasyconych jak i nienasyconych najlepiej oznaczyć profil kwasów tłuszczowych i wtedy indywidualnie dobrać dietę i suplementację. Zapraszamy.

0

Stosunek kwasów tłuszczowych to 1:3. Jeżeli chodzi o masło orzechowe - cieżko jest to określić ponieważ każdy producent ma swoją procedurę i inną zawartość składników odżywczych. Proszę sprawdzić na etykiecie ewentualnie skontaktować się z producentem masła, które jest spożywane. Jeżeli chodzi o jajka - niektórzy mówią, że można jedno dziennie, inni że 2-3 razy w tygodniu jest wystarczające. Na pewno nie powinny być to jajka z marketu z chowu klatkowego, tylko starać się wybierać te najlepsze - wolny wybieg, wiejskie, zielononóżki. Nie wspomniano też o poziomie cholesterolu we krwi - nie podał Pan takich informacji a są one dość istotne gdy mówimy o jajkach i kwasach tłuszczowych.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Witam serdecznie, jeśli chodzi o jedzenie jaj: jeśli nie ma Pan problemów po ich spożyciu, nie musi się Pan ograniczać. Dotychczasowe zalecenia mówiące o ograniczaniu ich do 2-3 sztuk tygodniowo to bzdura, nie poparta jakimikolwiek badaniami naukowymi. W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu: k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety