Czy są jakieś oznaki tego, że błona dziewicza została przerwana?

Witam, mam pewne pytanie. Jestem dziewicą, a mój chłopak prawiczkiem. Parę dni temu próbowaliśmy a'la stosunek bez zabezpieczenia, ale nie czułam, by błona dziewicza została przerwana. Wytrysk nastąpił poza. Dlatego nie wiem, czy mogłoby dojść w taki sposób do zapłodnienia. I stąd mojego pytanie, czy jest to możliwe? Czy są jakieś oznaki tego, że błona została przerwana? Chłopak nie wkładał całego, po prostu tak tylko próbowaliśmy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeżeli wytrysk nastąpił poza Pani drogami rodnymi i nie było mozliwości przeniesienia nasienia do Pani dróg rodnych to zapłodnienie jest niemozliwe. Mogło jedynie dojść do przeniesienie preejakulatu do Pani dróg rodnych (preejakulat jest to śluz wydzielający się z penisa podczas podniecenia seksualnego). Preejakulat moze zawierać nieznaczne ilości plemników, o znacznie obniżonej ruchliwości, co znacznie obniża ich zdolność do zapłodnienia. W takim przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest znikome.

Oznakami przerwania błony dziewiczej mogą być dolegliwości bólowe lub niewielkie krawawienie. Jednak do jej przerwania może dojść w sposób zupełnie bezobjawowy.

Pozdrawiam