Czy są jakieś przeciwwskazania do biopsji?

Witam. Czy są jakieś przeciwwskazania do biopsji? (typu miesiączka). I jak wygląda biopsja oraz okres po zabiegu. (chodzi np o brak aktywności fizycznej). Dziękuję

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeśli mowa o biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej to przeciwwskazaniem jest przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych. Sam zabieg nie jest przeciwwskazaniem do wysiłku fizycznego.